ЯК ВИБРАТИ ВАГИ ЕЛЕКТРОННІ ТОРГОВІ

Электронные торговые весы

Вибираючи ваги, покупець стикається з величезною різноманітністю даного товару. Якщо перед вами постає питання про те, як вибрати ваги електронні торгові, то дана стаття допоможе розібратися в способах роботи вагового обладнання, розповість про можливі додаткові опціях. Вивчивши характеристики, функції і можливості ваг, ви зможете вибрати найбільш підходящий для вас варіант.

Як вибрати ваги електронні торгові

У ваг є значення максимального та мінімального значення ваги, зазвичай вони починаються від 1 кілограма, бувають рівні тонні або навіть більше. Якщо ваги показують більше рівня найбільшого або найменшого меж, то їх показання недійсні. Буває, що при зважуванні прилад може показувати певну вагу, хоча вимірюваний продукт важить менше ніж значення найменшого межі. Але в цьому випадку вказується на дисплеї апарата вага не відповідає дійсності.

Одними з важливих параметрів вагового обладнання є похибки при зважуванні. Жоден виробник не може дати точні дані про те, що його апарат показує найточніший результат, тому завжди даються дані про погрішності при вимірах. Говорити про точність ваг можна, знаючи, як сильно велика або мала похибка у приладу. Якщо при вимірюванні необхідно знати найточніше значення, то слід вибирати такий апарат, похибка якого при вимірах невелика.

Якщо ваги електронні, то показується на дисплеї результат має деяку дискретність, яка позначається значенням d. Коли на електронному табло висвічується значення ваги рівне 2 кілограмів, а після додавання грузика вагою 3 грами, ваги змінюють свої дані і показують 2,005 кілограма, в цьому випадку можна говорити про те, що дискретність дорівнює 5 грамам. Деякі вважають, що дискретність – це є неточність при вимірюванні, але це інші дані.

Ці дані умовно можна розділити на 3 частини:

 • діапазон зважування до і включаючи 500 е дорівнює ± е;
 • діапазон зважування до 2000 е дорівнює ± 2 е;
 • ближче до кінця діапазону дорівнює ± 3 е.

Коли похибка ваг при зважуванні до 2,5 кілограм становить 5 грам, то при зважуванні до 10 кілограм неточність збільшується до 10 грам, а більше цього ваги дорівнює 15 грамам. Не варто очікувати, що ваги будуть мати високу точність вимірювання, коли значення найбільшої межі зважування великі. Необхідно вирішити, що краще. Якщо ваги будуть використовуватися для визначення точної ваги, то значення е не повинні бути великими, як і значення найбільшої межі зважування.

Є типи вагового обладнання з багатосмугових режимом вимірювань, який застосовується для того, щоб точність максимально збільшилася. В цьому випадку інтервали прибудов вимірювань розділяється на 3 частини, кожен з яких має своє значення d і e. Завдяки чому збільшується діапазон при вимірах, і кожен з діапазонів має свою дискретність.

Додаткові опції у ваг

Перед тим як вибрати ваги електронні торгові, слід звернути увагу на наявність додаткових функцій, на конструктивні особливості (розміри платформи, тип індикатора, він може бути виносним або вбудованим і т. Д.) На те, до якого типу харчування відносяться, чи є інтерфейс. Необхідно вивчити експлуатаційні умови, т. К. Певні апарати мають підвищений захист від пилу і вологи або мають нержавіючу платформу. Вибираючи, подумайте, чи потрібні вам додаткові опції чи ні.

За своїми функціями ваги можуть мати:

 • акумуляторну батарею;
 • Кліматичне виконання;
 • допоміжний дисплей, на якому відображається маса і ціна;
 • різноманітне розташування кнопок;
 • бездротової монітор, який дозволить полегшити процес зважування;
 • додатковий екран, чашу для зважування і т. д.

Як вибрати торгові ваги

Серед розмаїття вагового обладнання в торгівлі використовують:

 • ваги для торгівлі;

 • прилавкові ваги;

 • ваги для самообслуговування;

 • фасувальні ваги;

 • ваги, що застосовуються на складах.

Відмінності торгових ваг

У торгових ваг є деякі відмінні риси, зокрема, вони мають двосторонній дисплей. Тому завжди складно, коли постає питання: «Як вибрати ваги електронні торгові?» Коли відбувається зважування товару, дані про його вазі, ціні і підсумкової вартості, що зручно для продавця і покупця. Ваги, які мають багато функцій, зручні, вони дозволяють полегшити роботу продавця. Ваги для торгівлі використовуються в магазинах із самообслуговуванням або зважування на прилавку.

Прилавкові ваги

Зараз у ваг для прилавочной торгівлі є деякі відмінні функції. Наприклад, в них є вбудований калькулятор, який здатний після введення ціни за кілограм, порахувати підсумкову вартість або вартість декількох товарів, може розрахувати здачу. Остання опція не дає переваги ваг, підсумковий розрахунок проводиться на касовому апараті.

Здатність підсумовувати вартість деяких товарів є особливо цінною функцією ваг. Покупець, звертаючи увагу на дисплей з даними, може визначити ту суму, яку планував витратити на цей товар.

На багатьох вагах є функція PLU – «гарячі клавіші». Клавіші є осередками пам’яті, в яких заздалегідь забивається вартість товару за кілограм. Але ці ваги не дозволять запрограмувати всі ціни, так як мають тільки 28 клавіш, асортимент магазинів набагато ширше, через це в пам’ять осередків забиваються тільки ходові товари. Необхідно покласти товар навіси і натиснути необхідну клавішу, ваги після цього автоматично вважатимуть вартість. Це набагато зручніше, ніж вводити вартість, що не запрограмована в пам’яті ваг, в цьому випадку необхідно натискувати не 1клавішу, а кілька.

Ваги з «гарячими клавішами» можуть автоматично запам’ятовувати загальну масу проданого товару, що дозволяє власникам магазинів робити дослідження в області маркетингу, продумувати, що необхідно закупити. Кожен день можна дізнаватися дані про кількість проданого товару за день.

Ваги для магазинів з самообслуговуванням

Торговельні ваги для магазинів з самообслуговуванням (до них можна віднести супермаркети, гіпермаркети і т. Д.) Мають деякі особливості, а саме відрізняються маркуванням товару. Апарат може друкувати етикетку з даними, в яких зазначено назву товару, вартість, вага, ціна за кілограм, термін зберігання і т. Д

Ваги фасувальні

Такі ваги дуже поширені. Такий вид ваг часто застосовуються для контролю на підприємствах торгівлі продуктами. Також ваги використовуються магазинами тоді, коли відбувається розфасовка товарів. Підприємства, які займаються виробництвом громадського харчування, використовують фасувальні ваги для дотримання технологічних особливостей і при порційно розподілі страв. Такі ваги зустрічаються в магазинах, які не займаються реалізацією продуктів, або на будь-яких виробництвах.

Існують фасувально-рахункові ваги, вони застосовуються для розфасовки штучного товару. Дані ваги купуються для непродовольчих магазинів, в яких йде продаж шурупів, гайок і ін., Фасування таких товарів проводиться з особливою точністю. Ваги фасувальні застосовуються в лабораторіях на хімічних підприємствах, в аптеках, коли необхідно виготовити ліки, які необхідно зважувати з особливою ретельністю. На таких вагах застосовується функція, яка здатна обмежувати вагу, вагу на них можна вимірювати каратами або відсотками.

Ваги, що застосовуються на складах

Товарні ваги, що застосовуються на складах, зазвичай ставляться на підлогу, вони мають максимальну межу зважування від 60 кілограм до 2 тонн. Такі ваги використовуються промисловими підприємствами, складами, магазинами, оптовими базами. Максимальна межа зважування задає корисну площу платформи, від того наскільки він великий, залежить розмір платформи.

На торгових вагах обов’язково є функція, яка враховує вагу тари. Необхідно спочатку покласти порожню упаковку, натиснути кнопку «тара», після чого можна зважувати сам товар, так як вага тари буде враховуватися вагами.

У цього типу вагою може бути ще одна опція, а саме вони можуть утримувати нестабільний вага. Це актуально, якщо необхідно зважити рідини, так як при постановці ємності рідина всередині починає плескатися, і через це вага коливається. Але завдяки цій функції ваги роблять виміри, вважають, і видають середній результат.

Вимоги, що пред’являються до торгових ваг

Сьогодні в Україні роздрібна торгівля пропонує величезний вибір вагового обладнання, але найбільшим попитом у покупців користуються ваги з функцією друку етикеток. Такі апарати встановлюються майже в кожному торговому залі магазину, так як вони зручні і прості в використання, здатні швидко маркувати товари за вагою або поштучно. Дані ваги на відміну від інших здатні друкувати етикетки, вони багатофункціональні, тому набули широкого поширення.

Власники магазинів часто не знають, як вибрати ваги електронні торгові, але ж ці ваги бувають різних видів. У великих магазинах ваги зазвичай мають з’єднання з комп’ютером, а той в свою чергу з мережею, яка повинна володіти високою швидкістю роботи. Підключення до мережі є одним з головних вимог, що пред’являються до ваг для магазинів.

Електронні торгові ваги зазвичай купуються з функцією, яка автоматично проводить розрахунок вартості товару, який зважується. Але часто доводиться бачити, що продавець користується калькулятором при зважуванні. Він необхідний для того, щоб порахувати підсумкову суму за всі товари разом. Зараз виробники роблять упор на те, щоб апарати для зважування можна було віднести до високотехнологічної техніки, яка здатна виробляти складні обчислення, підсумовувати вартість, розраховувати здачу. Ці функції активно впроваджуються, завдяки чому процес торгівлі помітно поліпшується

Сучасні ваги мають двох діапазонним зважуванням, вони мають підвищену точність, на таких вагах є клавіші, які запам’ятовують ціну або враховують вагу упаковки. У деяких ситуаціях від ваг потрібні додаткові опції. Іноді апарат для зважування часто перевозитися в такі місця, в яких він повинен працювати автономно. Для таких випадків виробники пропонують акумуляторні ваги, їх заряд здатний забезпечити повноцінну роботу. Існують апарати автономного живлення, для таких варіантів, коли заряду батареї живлення не вистачає

Перед покупкою ваг спочатку визначається область їх застосування. Іноді необхідно, щоб вони мали особливі функції. Якщо ваги купуються тільки для того, щоб зважувати товар, то варто брати апарат без зайвих опцій. У торгових електронних ваг обов’язково повинно бути два дисплея, для зручності продавця і покупців.

Якщо ваги будуть використовуватися у вологому середовищі, то необхідно, щоб вони мали захисне покриття. Товарні ваги можна з легкістю компонувати, підбирати необхідні функції, все буде залежати від побажань клієнта, якому необхідно вибирати ваги з урахуванням умов їх застосування. Не варто дивитися тільки на ціну, інакше покупка може стати не вдалою.

© 2009-2018 Компанія НЕО Харків

Корзина