Перевага Спліт-систем

Спліт-системи останнім часом набули широкого поширення завдяки своїй будові. Фахівці Компанії “НЕО” розкажуть Вам, що таке спліт-система і в чому її переваги в порівнянні з іншими типами кондиціонерів.

split-sistemu

Головна відмінна риса спліт-систем полягає в тому, що їх зовнішній і внутрішній блоки, що розміщуються ззовні і всередині будівлі відповідно, можуть бути видалені, в залежності від моделі, на 10-70 метрів по довжині і 15 метрів по висоті. Завдяки чому гул від компресора не чутний в приміщенні. Проте спліт-системи не можна назвати абсолютно безшумними, оскільки у внутрішньому блоці є вентилятор, лопаті якого створюють шум, який можна порівняти з шелестом листя при сильному вітрі. Зовнішній і внутрішній блоки необхідно регулярно чистити, щоб максимально знизити рівень шуму.

Існують спліт-системи, рівень шуму яких знижений до 19-21 дБ, що порівнянно з тихим шепотом людини або неголосним цокання настінного годинника. При виборі малошумного кондиціонера важливо не переборщити з продуктивністю агрегату. Оскільки рівень шуму безпосередньо залежить від потужності пристрою.

Спліт (від англ. Split) – поділ, розщеплення, щодо кондиціонера передбачає поділ системи на два блоки: зовнішній і внутрішній. Типів внутрішніх блоків для спліт-систем існує декілька: настінні, підлогові, стельові, касетні, канальні, колонні.

Для того щоб краще зрозуміти, що таке спліт-система, опишемо її переваги.

Тип і дизайн внутрішніх блоків відрізняється широким розмаїттям, що дозволяє підібрати пристрій, який чудово впишеться в самий різний інтер’єр. Блоки кондиціонера розрізняються за місцем розташування в квартирі. Настінні кондиціонери зазвичай встановлюються в житлових квартирах і невеликих офісах, які не мають можливості використання більш потужних пристроїв. Напольно-стельові пристрої підходять для значно протяжних по площі приміщень. Спліт-система посилає потік холодного повітря уздовж стіни, за рахунок чого прохолода плавно розтікається по всьому приміщенню. Колонні кондиціонери, як правило, встановлюють в кафе, фойє, готелях, банкетних залах і т.д. Касетний кондиціонер стане ідеальним рішенням, якщо для внутрішнього блоку пристрою в інтер’єрі немає місця. Касетні кондиціонери монтують в підвісну стелю так, так що на очах залишається тільки декоративна плоска панель.

Блоки канального типу розміщують в підсобці або за підвісною стелею. Охолоджене повітря доставляється в приміщення по прокладеній системою воздуховодов, виконаних з гофрованої фольги або із сталевих листів, оцинкованих всередині. Гофровані труби з алюмінію вигідні за ціною, прості в установці і зручні тим, що можуть легко згинатися під будь-яким кутом. Однак при проектуванні слід ретельно розрахувати довжину труби, щоб мінімізувати втрати потужності при опорі. В іншому випадку повітряний струмінь на виході буде дуже слабкою. Тому повітроводи великої протяжності рекомендується робити з оцинкованої сталі.

Багато помиляються, вважаючи, що будь-яка спліт-система повинна провітрювати приміщення. Насправді більшість кондиціонерів використовують тільки наявний в кімнаті повітря. Тому звичайний кондиціонер не позбавить від задушливого повітря. Для вирішення проблеми можна встановити на вікно припливне клапан, змонтувати припливну установку або вибрати кондиціонер з функцією підмішування вуличного повітря, що швидко і якісно можуть виконати фахівці Компанії “НЕО”. Щоразу система буде додавати від 10 до 20% свіжого, насиченого киснем повітря до кімнатного.

Деякі кондиціонери оснащені фільтрами тонкого очищення. Повітря в таких фільтрах проходить три ступені очищення. Спочатку повітря проходить через іонізатор. Частинки пилу отримують негативний заряд і осідають на стінках фільтра. Потім повітря проходить через вугільно-волоконний фільтр, що затримує більш дрібні частинки. На завершення очищене повітря пропускається через дезінфікуючий фільтр, який вбиває хвороботворні мікроби і віруси. Під час очищення видаляється до 90% домішок, розміром не менше 0,01 мкм. Фільтри затримують не тільки пил і суперечки, але і продукти розкладання побутової хімії: хлор, формальдегіди, шкідливі гази. Іонізація благотворно позначається на якості вдихуваного повітря і на стан організму людини в цілому.

Більшість кондиціонерів мають горизонтальні жалюзі, здатні впливати на напрямок і розподіл струменя повітря. Більш високотехнологічні моделі додатково оснащені вертикальними жалюзі. Напрямок руху струменя повітря можна змінювати вручну або автоматично.

Касетні кондиціонери здатні направляти повітряний струмінь відразу по 2-4 напрямками. Канальні спліт-системи, завдяки розвиненій мережі повітропроводів, розподіляють повітря рівномірно.

Спліт-системи з функцією підігріву зігрівають повітря, що подається. Обігрів приміщення кондиціонером в перехідні сезони або при холодній погоді буде істотно дешевше плати за електрику при покупці електрообігрівача. Для порівняння обігрівач дає в середньому 1 кВт тепла при споживанні 1 кВт, тоді як спліт-система виробляє при тих же витратах 2-3 кВт тепла.

Будь-кондиціонер має пульт управління – дистанційний або стаціонарний. За допомогою пульта можна змінити швидкість і напрямок повітряного потоку, температуру, вологість, автоматичне включення або виключення. Деякі кондиціонери мають опцію самодіагностики: при виявленні проблеми кондиціонер виводить повідомлення про помилку на дисплей пульта або дисплей самого блоку.

Більшість невеликих кондиціонерів здатне підтримувати мікроклімат тільки в одному приміщенні. Однак не слід встановлювати один потужний кондиціонер у великій за площею кімнаті замість двох, оскільки струмінь холодного повітря буде заподіювати дискомфорт і може стати причиною застуди. Оптимальним рішенням у такому випадку буде установка декількох настінних або одного канального кондиціонера. Необхідно відзначити, що роботи одного канального кондиціонера вистачить на кілька приміщень.

Важливо правильно розрахувати потужність кондиціонера. Якщо пристрій буде постійно працювати на граничній потужності, забезпечуючи оптимальний температурний режим, то термін її служби значно скоротиться. При виборі можна керуватися простою схемою підбору: 1 кВт на 10 м2. і додати 10%. Проте правильно розрахувати потужність кондиціонера може тільки фахівець.

Контактні телефони: (057) 763-09-12, (050) 025-01-41

© 2009-2018 Компанія НЕО Харків

Корзина