Обслуговування кондиціонерів – чому так важливо його проводити
ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ ВСЕРЕДИНІ кондиціонера, ЯКИЙ НЕ ОБСЛУГОВУЮТЬ?
Нічого доброго не відбувається. Зовні він виглядає як і раніше: білий, чистий і охайний, справно дме і не шумить, але всередині, в невидимих оку місцях, вже давно розвиваються небезпечні процеси, а причина всьому – бруд, яку вчасно не видалили.
Забруднення внутрішнього блоку системи протікає таким чином: пил, що міститься в оброблюваному повітрі, осідає на вологому теплообміннику і на піддоні конденсату. Дане середовище є найкращою для життєдіяльності і розмноження різних видів бактерій, грибків і вірусів. Вентилятор також поступово покривається щільним шаром бруду. В цей час в центральній частині корпусу кондиціонера розвивається цвіль.
Найбільш небезпечними з відомих бактерій, що живуть в кондиціонері визнані легионелли, збудники так званої «кондиционерной хвороби». Інша назва: «хвороба легіонерів», дане захворювання провокує важку форму пневмонії. Ця назва походить з сумного випадку, що стався в Американської організації «Легіон», що об’єднувала ветеранів різних військових компаній. У 1976 році, в місті Філадельфія, США відбувся їх масштабний з’їзд, в ході якого спалахнула ця нікому невідома раніше хвороба. Протягом всього лише одного місяця, невідомий недуга забрав життя 34 з 220 учасників конференції. Пізніше було виявлено, що захворювання викликали колонії бактерій, що розмножуються у вологому середовищі вентиляційної системи готелю, в якому проживали всі учасники з’їзду.
Легіонельоз, розвивається і протікає швидкоплинно, все починається з незначною слабкості, різко підвищується температура до 39 – 40 градусів, з’являється лихоманка, сильні головні болі, виникає загальна інтоксикація організму, важке запалення легенів і травної системи. Хвороба нерідко провокує дихальну недостатність. Особливому ризику піддаються люди з ослабленим імунітетом.
Але боротися з цими бактеріями можливо, потрібно два рази в рік проводити обслуговування кондиціонерів, необхідно обов’язково вчасно замінювати відпрацьовані фільтри. На жаль, даних рекомендацій дотримуються далеко не всі, адже послуга не з дешевих, а на працездатність на думку користувача не впливає: дме кондиціонер і добре. А тим самим ви перетворюєте його на розсадник для бактерій і ризикуєте своїм здоров’ям.
У даній статті ми розглянемо, навіщо потрібно обслуговування кондиціонерів, чи можна чистити кондиціонер самостійно, як проводити обслуговування кондиціонерів, а також вивчимо показники тиску для різних типів фреонів і ознайомимося з тим, як дозаправить кондиціонер в разі потреби.
Важливо усвідомити раз і назавжди, що кондиціонером, на відміну від більшої частини іншої побутової техніки, ніяк не можна користуватися без регулярної профілактики. У зв’язку з тим, що кондиціонери працюють в різних ритмах і умовах, іноді профілактику можна проводити трохи рідше, а іноді навіть частіше. Наскільки рідше або частіше? Професіонали рекомендують проводити обслуговування кондиціонерів не рідше одного – двох разів на рік, перед початком і в кінці кожного сезону експлуатації (іншими словами – навесні і восени). Почнемо з переліку типових профілактичних процедур, необхідних для нормальної і безпечної роботи кондиціонера. Перші дві з них потрібно виконувати якомога частіше і ви цілком можете робити це самостійно!
ЧИЩЕННЯ ФІЛЬТРІВ кондиціонера
Ви можете робити це самі, і чим частіше, тим краще! За умови своєчасного видалення бруду з фільтрів, кондиціонер не принесе шкоди вашому здоров’ю. Фільтра кондиціонера – багаторазові, регламент заміни на нові найчастіше прописаний в інструкції на прилад. На брудних ж, нечищених фільтрах, накопичується до сантиметра грязьових відкладень, що призводить до падіння потужності, появи неприємного запаху, і створення сприятливого середовища для розвитку грибка і появи бактерій. Достатньо всього лише відкрити передню панель внутрішнього блоку, дістати фільтри і промити їх під хорошим напором води, після чого не висушуючи, вставити їх на місце. Вся процедура займає не більше п’яти хвилин.
Таблиця енергоефективності кондиціонерів в залежності від чистоти фільтрів
ПРОЛИВ дренажу кондиціонера
Два – три літри теплої води, регулярно пролитої на теплообмінник внутрішнього блоку (іншими словами: на радіатор, що знаходиться за фільтрами), звільнять дренажний піддон від нальоту і суттєво знизять ризики засмічення дренажного шланга. Виконуючи цю операцію забороняється використовувати агресивні миючі засоби (вам цим ще дихати), для цього існують спеціалізовані засоби з бактерицидними властивостями і приємним ароматом.
ОЧИЩЕННЯ випарник і ВЕНТИЛЯТОРА ВНУТРІШНЬОГО БЛОКУ кондиціонера
Очищення випарника і вентилятора – дуже трудомістка, а головне делікатна операція. Пошкодити дані вузли дуже просто, а відновити дуже дорого, тому при очищенні випарника щіткою будьте гранично уважні! При сильних забрудненнях, потрібно добиратися і до прихованих під корпусом місць, а отже необхідно майже повністю його розібрати, а в окремих випадках навіть сдемонтіровать кондиціонер – тут зможе допомогти тільки кваліфікований фахівець. Але якщо кондиціонер ще не запущений, то досить чистки м’якою щіткою і періодичної обробки антибактеріальним спреєм.
Придбати такі чистячі засоби можна в багатьох спеціалізованих магазинах, в тому числі і у нас.
А ось для наступних маніпуляцій потрібні практичні навички фахівців, а також специфічні інструменти! Якраз для їх виконання обов’язково запрошувати «сервісників».
ОЧИЩЕННЯ КОНДЕНСАТОРА ЗОВНІШНЬОГО БЛОКУ кондиціонера
Забруднене конденсатор (радіатор) зовнішнього блоку також призводить до втрати продуктивності кондиціонера, а компресор – серце кондиціонера, працює з високим навантаженням, що надалі призводить до перегріву і виходу з ладу. Це найпоширеніша причина загибелі компресора, а вартість його заміни близька до вартості нового кондиціонера.
Присутність в місці установки зовнішнього блоку густій рослинності, особливо тополь, автодороги або промислової зони, говорить про не сприятливості умов для його роботи, в цих випадках обслуговування кондиціонерів необхідно проводити частіше, ніж звичайно. Поверх, на якому розташовується кондиціонер, також має велике значення, так як на низьких поверхах (до 5-го) зовнішній блок набагато активніше забруднюється, ніж на шостому або вище, куди пилу і пуху долітає істотно менше, а чистка приладу потрібно трохи рідше звичайного . У разі якщо кондиціонер прослужив трохи більше року, а радіатор (конденсатор) зовнішнього блоку на вигляд чистий, то це ще не означає, що він насправді чистий, адже найбільш серйозну небезпеку становлять частинки пилу, що застрягли між алюмінієвими ребрами радіатора. Якісно видалити подібні забруднення можливим виключно за допомогою обробки спеціальним складом і наступного промивання під високим тиском. Агресивні миючі засоби з хлором і подібними речовинами не підійдуть, так як вони можуть зруйнувати тонкі алюмінієві оребрення. І якщо вже ви взялися за цю процедуру самі, то знайте: для проведення очистки зовнішнього блоку необхідно зняти верхню кришку корпусу, ліквідувати зовнішній шар забруднень радіатора за допомогою м’якої щітки, рухаючи їй тільки по напрямку оребрения, щоб не пошкодити його. І тільки після цього нанести миючий засіб для кондиціонерів на всю поверхню конденсатора так, щоб воно рівномірно розподілилося між алюмінієвими ребрами. Для того, щоб бруд розчинилася потрібно подожать від 10 до 15 хвилин, після чого можна почати промивання під високим тиском. Професіонали для цих цілей найчастіше використовують мінімийки KARCHER, що володіє компактним розміром і можливістю створювати достатній напір.
ОТЖЕ, ПІДІБ’ЄМО ПІДСУМКИ:
небезпечний кондиціонер для вашого здоров’я?
Доглянутий кондиціонер, встановлений з дотриманням всіх норм і правил – безпечний, небезпечний той прилад, який вчасно не обслуговували і не стежили за його станом.
що відбувається якщо не проводити обслуговування кондиціонерів вчасно?
Якщо ви не проводите сервісне обслуговування кондиціонерів, то вже через 2-3 роки дорогий прилад можна буде сміливо викидати, тому як система однозначно прийде в непридатність, буде працювати в половину своєї потужності і поширювати захворювання органів дихання.
У надрах кондиціонера дуже швидко розвинуться грибки і колонії небезпечних мікробів, що однозначно не піде на користь вашим рідним і близьким, а очищення і дезинфекція приладу, запущеного до важкої стадії, буде коштувати дуже значну суму.
Якщо не проводити обслуговування кондиціонерів, то прилади дуже швидко вийдуть з ладу. Радіатори і вентилятори зовнішнього і внутрішнього блоку забиваються пилом кожен день, в результаті чого дренажні трубопроводи і фільтра покриваються щільним шаром бруду і порушуються теплообмінні процеси. Пил – чудовий теплоізолятор, який у багато разів знижує ефективність охолодження приміщення.
Замена компресора – дуже дорога послуга, у випадках з недорогими кондиціонерами найчастіше вигідніше купити новий прилад, а не міняти компресор на старому. Однозначний висновок: кондиціонеру абсолютно різних модифікацій необхідно своєчасне обслуговування і діагностика, а також контроль тиску в сістеме.Также необхідно брати до уваги, що відмова від регулярного обслуговування, за правилами експлуатації, призводить до втрати гарантії на оборудованіе.Как часто потрібно проводити обслуговування кондиціонерів? обслуговування кондиціонерів в переважній більшості випадків потрібно проводити 2 рази на рік. 1 раз на рік – тільки в разі фактичного простою обладнання без іспользованія.Не економте на обслуговуванні, проводите чистку фільтрів і протоку дренажу хоча б раз на місяць самі, піклуйтеся про ваше здоров’я. Адже регулярна діагностика та ретельна чистка внутрішніх і зовнішніх блоків, чищення фільтрів, випарників, конденсаторів – це майже 100% гарантія того, що ваші кондиціонери будуть працювати багато років і виконувати свої прямі завдання на відмінно, а ви і ваша сім’я завжди будете дихати прохолодним і , що найголовніше, безпечним повітрям!