Догляд за холодильником

При виборі місця для холодильника потрібно враховувати: чим вище температура в приміщенні, де він знаходиться, тим важче забезпечувати потрібний холод всередині апарату.

У компресійних, періодично включаються холодильниках в умовах високих температур агрегату доведеться довше працювати, витрата електроенергії буде великим.

У безперервно працюють холодильниках температура усередині холодильної камери буде тим вище, чим вище температура навколишнього середовища.

♦ Холодильник рекомендуємо встановлювати в найбільш прохолодному місці приміщення, далеко від джерел тепла (радіаторів, печей, газових і електричних плит і інших нагрівальних приладів). Це місце має бути захищене від прямого впливу сонячних променів.

♦ Під час роботи холодильника виділяється багато тепла. Тому вбрання для нього місце повинно бути добре провітрюваним. Щоб уздовж задньої стінки зберігалася постійна циркуляція повітря, між стіною приміщення і холодильником повинен бути зазор не менше 5 см для компресійного холодильника і 10 см – для абсорбції.

♦ Не прагніть втиснути холодильник в кут, щоб «відвоювати» кілька зайвих сантиметрів простору. Холодильник повинен бути поставлений строго вертикально або з невеликим ухилом в бік задньої стінки, щоб двері могли легко закриватися. Стійке положення холодильника забезпечується регулюванням його передніх опор.

♦ Холодильник не можна встановлювати на підлозі з матеріалу з високою електропровідністю – металевому, цегляному, залізобетонному.

♦ Новий холодильник (або холодильник, який тривалий час був в неробочому стані) перед включенням потрібно промити теплою водою, протерти насухо і провітрити протягом 30-40 хвилин. Природно, що перед промиванням він повинен бути вимкнений з мережі.

♦ Потрібно пам’ятати, що основна маса холодильників розрахована на роботу в автоматичному режимі, т. Е. З періодичним включенням і вимиканням (тільки при температурі навколишнього середовища до + 32 ° С). При більш високій температурі він може працювати і безперервно. Однак тривала безперервна робота холодильника вкрай небажана, тому що може привести до перегріву і згорянню електродвигуна. У таких випадках холодильника, що працює при підвищених температурах, потрібно «давати відпочинок».

♦ Щоб продукти всередині холодильника не могли швидко висохнути (збезводнити), а це відбувається тому, що усередині холодильної камери вологість повітря в міру його охолодження знижується, їх можна зберігати в закритому посуді, в поліетиленових пакетах. Гарні для цієї мети прямокутні ванни: вони займають менше місця, ніж каструлі, і зручніше згортків.

♦ Рідини, як і продукти, краще зберігати в закупореній посуді. Ніколи не кладіть ємності з рідиною в морозилку або поблизу її: заморожена рідина може розірвати посудину.

♦ Не ставте в холодильник гарячі каструлі. Це шкідливо для нього.

♦ Уникайте ставити на полиці холодильника великі тарілки, сковорідки, страви, навіть якщо там достатньо місця. Краще ставте їх в самий низ. Інакше вони перекривають шлях циркуляції холодного повітря. Тоді в камері з’являються зони, де температура вище, ніж потрібно, і умови для зберігання продуктів погіршуються.

♦ У холодильнику, туго набитому продуктами, краще зберігається холод. Це пояснюється великою теплоємністю завантаженої в нього маси продуктів. Та й при перебоях в подачі електроенергії продукти в такому холодильнику довше не тануть, ніж в напівпорожньому. Єдине, про що доведеться подбати, розкладаючи на полицях продукти: щоб упаковки в сильно завантаженому холодильнику все ж не лежали впритул один до одного – охолоджене повітря повинен вільно циркулювати між ними.

♦ Якщо продуктів в морозильній камері багато, можна тимчасово збільшити її обсяг. Натягніть на гратчасту полицю поліетиленовий пакет і вставте полку під морозильну камеру, прибравши з-під неї піддон. Шматок товстого поліетилену прикріпіть: клейкою стрічкою під морозильною камерою, щоб він звисав на зразок завіси. Нижній край цього завіси подверніте і прикріпіть клейкою стрічкою до поліетиленовому пакету, який обтягує ґратчасту полку. Швидкопсувні продукти в такій імпровізованій камері-морозилці будуть збережені протягом декількох днів. Температура в цій камері – мінусова, а під нею – кілька вище звичайного. З метою її зниження поставте терморегулятор на режим більш низької температури.

♦ На дно морозилки не забудьте покласти поліетиленову плівку або грати, а то доведеться відривати примерзлі згортки, ризикуючи пошкодити випарник.

♦ В процесі роботи холодильника на випарнику накопичується шар снігу. Лід, а особливо сніг, – непоганий теплоізолятор, тому чим товще його шар на випарнику, тим важче, повільніше відводиться тепло з морозильної камери. Для довгої і безвідмовної служби холодильника необхідно «розморожувати» його, т. Е. Видаляти сніговий покрив з випарника, не рідше одного разу в тиждень.

♦ Не можна зскрібати лід металевими предметами, так як трубки холодильника наповнені текучим газом (фреоном), який легко проходить через дрібні пори, тим більше через пошкодження в металі. А витік фреону – це і неприємний запах в камері, і занадто швидке обледеніння випарника, і, в кінцевому рахунку, псування агрегату.

♦ Якщо ви хочете прискорити процес відтавання снігової шуби, поставте в камеру випарника посудину з гарячою водою. Після відтавання протріть випарник насухо.

♦ Для швидкого очищення морозилки від льоду зручно також користуватися дитячої клізмочку, наповненою гарячою водою.

♦ Для швидкого відтавання підійде і звичайний вентилятор. Якщо встановити його на високій підставці перед випарником холодильника, то великі маси направляється вентилятором повітря скоротять час відтавання до години з невеликим.

♦ Ще швидше піде справа, якщо використовувати тепловентилятор, який жене підігріте повітря. Надсилайте його по черзі на стінки, дно і стелю випарника. Шматки льоду почнуть відділятися досить швидко – відразу ж їх прибирайте.

♦ Прискорити розморожування холодильника можна також за допомогою фена або аналогічних джерел тепла.

У випарник можна подавати тепле повітря з пилососа (шланг від пилососа включите в вихідний отвір корпусу, не забудьте попередньо продути шланг від пилу), каструлі-скороварки (наповнену водою, поставте її на вогонь, на штуцер клапана надіньте гумову трубку; кінець трубки простягніть в морозильну камеру, і струмінь повітря, що виходить з каструлі, в одну мить розтопить «шубу»). Температура повітря не повинна перевищувати 60 ° С.

♦ Втім, освіту «шуби» можуть уповільнити прості правила.

По-перше, намагайтеся відкривати дверцята холодильника по можливості рідше і ненадовго, адже кожен раз при цьому повітря в холодильнику змінюється; вже висушений холодний і більш щільний повітря витікає назовні, а його місце займає теплий, що містить нові порції водяної пари. Щоб скоротити час пошуків потрібних продуктів в холодильнику, вони повинні бути розсортовані по полицях.

По-друге, не варто ставити в холодильник молоко або кисіль у відкритій каструлі, навіть якщо ви вважаєте, що під кришками їх смак псується. Це можна робити в погребі, але холодильник – НЕ льох, і випаровування з поверхні в такій каструлі швидко наростить «шубу» на випарнику.

Небажаним джерелом зайвої вологи може виявитися і качан капусти або розрізаний кавун.

Звідси третє правило: всі продукти повинні бути надійно упаковані. Той же качан постарайтеся помістити в великий поліетиленовий пакет, а зріз кавуна щільно прикрийте тарілкою.

По-четверте, віддалити початок освіти «шуби» допоможе чиста суха поліетиленова плівка, постеленная на внутрішню поверхню вимитого і висушеного випарника.

♦ Збирання холодильника необхідно проводити приблизно через кожні 2-3 тижні. При невеликому завантаженні продуктами – не рідше одного разу на місяць. Ідеально прибирання холодильника приурочувати до чергового його розморожування. Однак при цьому сніговий покрив не повинен перевищувати 5-6 мм.

Перед прибиранням відключіть холодильник від електромережі.

♦ Зовнішню поверхню шафи, панель двері і все пластикові деталі промийте теплою (30-35оС), злегка мильною водою і протріть м’якою ганчіркою, хромовані деталі протріть м’якою ганчірочкою.

♦ Внутрішню камеру холодильника мийте теплим содовим розчином (1 ст. Ложка на 1 л води), щоб усунути запахи. Потім промийте чистою теплою водою і витріть.

♦ А ось алюмінієвому випарника сода протипоказана. Його, як і інші алюмінієві деталі (ванночки для льоду, полки і особливо заморажіватель), просто протріть.

♦ Скляні полиці, вийняті з холодильника, ніколи не мийте відразу під краном з гарячою водою – від перепаду температур скло може лопнути.

♦ Промиваючи холодильник, потрібно стежити, щоб вода не накопичувалася на дні камери і не затікала за нижню частину ущільнювача двері, інакше можна пошкодити теплоізоляцію.

♦ Вимитий холодильник залиште відкритим на 30 – 40 хвилин. Нехай він гарненько провітриться. Не повинно бути ніякої вологи – може з’явитися цвіль, від запаху якої важко позбутися. Крім того, якщо включити холодильник, залишивши стінки випарника вологими, то на них відразу ж почнеться утворення нових кристалів інею. Суха поверхня металу довше залишається чистою.

♦ Бажано не рідше одного разу на три місяці чистити за допомогою пензлика або пилососа теплообмінник (чорну решітку на задній стінці холодильника). Це сприяє збереженню повної потужності холодильника в процесі експлуатації і економії електроенергії.

♦ Розморожування і миття холодильника – неабияке випробування для які в ньому зберігаються. Щоб вони не встигли зіпсуватися, потрібно швидко перекласти їх в яку – небудь теплоизолированную ємність. Добре, якщо є сумка-холодильник з пінопластовими стінками і кришкою, що не пропускають тепло. Якщо такої сумки немає, складіть продукти у велику картонну коробку, дно і стінки якої вистелені декількома шарами паперу. Зверху розмістіть найхолодніші згортки з морозильної камери. Накрийте їх папером, щільно закрийте коробку, а поверх накиньте ковдру. В такому імпровізованому холодильнику продукти не розтануть досить довго.

© 2009-2018 Компанія НЕО Харків

Корзина